Lasām kopā par ziemeļiem un lāčiem.

Dienā, kad dažviet Latvijā mūs priecēja pirmais sniegs, ciemos uz Daugavas filiālbibliotēku atnāca bērni no apkaimes bērnudārza, lai Ziemeļvalstu literatūras nedēļā uzzinātu kaut ko jaunu par ziemeļiem un to dabu.

Kopā ar bērniem meklējām uz globusa, kur tieši ir tie mīklainie ziemeļi un no kurienes pie mums atnāk ziema. No enciklopēdijas uzzinājām, kas īsti ziemeļos notiek – vai tiešām tur ir viss klāts ar sniegu un ledu, cik gara ir polārā diena un cik gara ir polāra nakts, cik auksti ir ziemā un vai ziemeļos arī ir vasara, kādi dzīvnieki dzīvo uz pašas zemes spicītes. Uzzinājām daudz ko interesantu par ziemeļu vislielāko dzīvnieku balto lāci – gan no grāmatām, gan no animācijas filmas par balto lācēnu Umku.

Noskaidrojām, ka ar balto lāci mēs varam satikties zooloģiskā dārzā, taču brūno lāci varam satikt tepat Latvijā arī mežā.

Kā tad mums būtu jārīkojas, ja satiktu lāci? Jautrus padomus var izlasīt Mālinas Kiveles un Martina Glasa Serupa bilžu grāmatā “Ja tu satiec lāci”. Secinājām, ka uz mežu labāk iet tikai ar pieaugušajiem, bet draudzēties vislabāk ir ar rotaļlāčiem un lāčiem – grāmatu varoņiem.

Pasākuma gaitā tika izspēlēta spēle, izkrāsotas grāmatzīmes, lasītas grāmatas un aplūkotas mākslas izstādes. Bija jautri un izzinoši.

Uz satikšanos nākamreiz!

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *