Rīgas Centrālajai dzelzceļa stacijai – 55!

Aiz loga sāk dzeltēt rudens lapas un tuvojas ekskursiju laiks gan skolās, gan arī pie mums RCB filiālbibliotēkā “Rēzna”. Tāpēc kādā septembra pēcpusdienā atkal devāmies ekspotīcijā pa Maskavas forštates vēsturisko rajonu. Apmeklējām Rīgas Centrālo dzelzceļa staciju, kura šogad svin ievērojamu jubileju. Centrālajai dzelzceļa stacijai jūlija mēnesī apritēja 55. gadskārta. Vērojām jauno un moderno stacijas kompleksu, bet bibliotekāres Sandras stāstījumā par senajiem laikiem, uzzinājām par notikumiem, kas norisinājās vairāk nekā pirms 15o gadiem. Visiem bija lieli brīnumi, ka kādreizējā stacijas ēka ir bijusi divstāvu koka nams, pie kura fasādes atradās dzelzceļa līnijas. Sākumā ir bijuši tikai divi peroni un četras ceļu līnijas. Interesanti bija aplūkot senās fotogrāfijas.

Kad ekskursijas dalībnieki bija iepazinušies ar stacijas vēsturi, bija iespējams apskatīt vilcienu peronus un dzelzceļu.

Perons

Mūsu novadpētniecības ekskursijas ir populāras – piedalās gan bērni, gan pieaugušie.  Ir prieks par novadnieku interesi izpētīt Maskavas foršates vēsturisko rajonu, dodoties ekskursijās un iepazīstot filiālbibliotēkas veidotās prezentācijas.