Pasākumi: Imantas

Ķēstutis Kasparavičš un viņa grāmatu pasaule

22.septembrī atzīmējam Baltu vienības dienu. To svinam arī grāmatu pasaulē, tuvāk iepazīstot mūsu brāļu tautas – lietuviešu rakstnieku darbus.

Vai esi lasījis kādu no lietuviešu rakstnieka un mākslinieka Ķēstuča Kasparaviča (dz.1954) bērnu grāmatām? Viņš pats tās gan sacer, gan ilustrē. Ķ.Kasparavičš beidzis Viļņas Mākslas akadēmiju un kā grāmatu ilustrators ieguvis plašu starptautisku atzinību, saņemot balvas.

Ķēstuti Kasparaviču mēdz dēvēt par Lietuvas bērnu literatūras karali. Par diriģentu ar otu.

Viņam ir daudz pavalstnieku – lasītāju visā pasaulē, jo autora darbi ir tulkoti daudzās valodās,  vairākas viņa grāmatas izdotas arī tulkojumā latviski.  Latvijā 2010. gadā Ķ. Kasparavičam  par pasaku grāmatu “Baltais zilonis” tika pasniegta Baltvilka balva.

BALTAIS ZILONIS

Jumava, 2011

Šī grāmata ir par tālām zemēm, kuras neieraudzīsi, ierāpjoties pašā augstākajā kokā un lūkojoties pa daudzstāvu nama devītā stāva logu. Un arī caur tālskati ne. Bet, ja uzmanīgāk palūkosies apkārt, varbūt ieraudzīsi, ka tu dzīvo ačgārnā papagaiļu pasaulē, kur grāmatas tiek rakstītas papagaiļu valodā. Varbūt tev kaimiņos dzīvo kāds Stūracilvēks, kas nevar paciest neko apaļu, ieskaitot caurumiņus sierā.

Bet varbūt garām aizšaujas Ātrais Trusis, kas tramīgi skatā savos četros pulksteņos. Un, kas zina, – varbūt šonakt zem taviem logiem ir gulējis Baltais Veiksmes zilonis.

 

PAZUDUSĪ GLEZNA

Zvaigzne ABC, 2010

„Pazudusī glezna” ir gan pasaka, gan detektīvs, gan bilžu grāmata. Un viss vienkopus! Šī grāmata 2007. gadā novērtēta kā labākā lietuviešu bērnu grāmata.

Grāmatas varoņi ir dzīvnieki, bet uzvedas un domā tie gluži kā cilvēki. Viesībās uzaicinātie ciemiņi aplūko namatēva – suņa Profesora Adalberta – tik tikko iegādāto gleznu „Sargsuns”. Glezna piepeši pazūd. Kur? Kā? Vai gan drīkst turēt aizdomās šīs smalkās sabiedrības piederīgos, piemēram, varen gudro un skoloto āzi Doktoru Dezideriju vai Grāfieni Šarloti – rožaino cūku–, vai pat pašu Konsulu Maurīciju ar viņa daiļo sievu no kaķu dzimtas?
Izrādās, arī dzīvnieku ”augstmaņi” neiztiek bez netikumiem. Vainīgajam jābūt uzaicināto viesu vidū…

ZEMŪDENS STĀSTI

Zvaigzne ABC, 2013

 

Kad jūrā trako viļņi, strādīgajām zivtiņām nav laika atpūsties – spēj tik rosīties! Kad vētras mētāts tvaikonis uzskrien sēklī, jāsatver enkurs un spēcīgi jāvelk. Kad augsti viļņi aiznes prom vientuļu salu, noklīdusī jānogādā atpakaļ īstajā vietā. Bet, kad sauli aizklāj tumši mākoņi, tie nekavējoties jāizdzenā.
Rūpju pāri galvai. Un, kaut arī zivtiņas darbos dodas teciņiem vien, dažkārt tām gribas pasapņot par kārtīgu atvaļinājumu kaut kur citā jūrā. Par laimi, pašā jūras dzelmē mītošais Astoņkājis ir ar mieru sniegt palīdzīgas… kājas.

ĪSI STĀSTIŅI PAR DZĪVNIEKIEM

Pētergailis, 2017

 

Grāmata, kurā satiksiet ne tikai kaķus un suņus, bet arī pelikānus, pingvīnus, kurmi un vēl daudzus citus. Jūs redzēsiet – pat tik maziņš un lēns dzīvnieciņš kā gliemezis var būt ne mazāk svarīgs par lielo balto lāci!

 

ĪSI STĀSTIŅI PAR LIETĀM

Pētergailis, 2017

 

Grāmatā apkopoti brīnišķīgākie stāsti par lietām, kas apbūruši mazākos lasītājus un viņu vecākus, turpinās pārsteigt ar oriģinālām ilustrācijām un smalku humoru – pārliecinieties pats!

 

ĪSI STĀSTIŅI PAR ŠO UN TO

Pētergailis, 2017

 

Grāmatā “Par ŠO un TO” harmoniski sadzīvo gan marsieši, kuri apvainojas uz Zemes ļaudīm par to, ka neviens negrib ticēt to eksistencei, gan lidojošs grāmatu kāsis, kas izber burtus uz nelasošās pilsētas iedzīvotāju galvām un daudzi citi aizraujoši stāstiņi, kas kā mazas daļiņas savienojas lielajā, autora radītajā stāstu mozaīkā.

 

ZEMEŅU DIENA

Pētergailis, 2018

Vai sapņi var būt neīsti? Kāpēc sapņodami mēs reizēm apmierināti ķiķinām, bet reizēm gauži vaimanājam? Kāpēc sapnī ir tik patīkami lidot kā putnam un tik briesmīgi, kad tev kāds draudīgi dzenas pakaļ? Grāmatā tu iepazīsi mākslinieku Lācīti, dziedātāju Sivēntiņu, zemeņmīli Krokodīlīti, kā arī
ceļotāju Āpsi. Uzzināsi, kā norisinās mācības Zaķu skolā, kā izklaidējas zobi saimnieka mutē, kāda ir
dzīve Mjaulandē un kas notiek, ja atver aizliegtās durvis…

 

 

KAIMIŅIENE AIZ STŪRA

Pētergails, 2018

Ne velti mēdz teikt, ka kaimiņus neizvēlas. Ko lai dara, ja esi ļoti ziņkārīgs trusis Sārtdegunis, bet briesmīgi baidies no čūskām, kuras neesi ne dzirdējis, ne redzējis? Risinājums ir viens – iepazīsties ar jauno kaimiņieni, kura pastāvīgi nozūd aiz stūra!

 

 

Lauras Rekes darbu izstāde

Hei! Ir sācies brīvlaiks, un beidzot klāt gaidītā vasara! Jūnijs ir vasaras saulgriežu mēnesis, tuvojas Jāņu laiks, kas koši apdziedāts mūsu tautas dziesmās. Vasara rosina ļauties arī vaļaspriekiem. RCB Imantas filiālbibliotēka aicina izbaudīt gada siltāko laiku, smeļoties iedvesmu gan grāmatās, … uzzināt vairāk

Zem zilās debesu bļodas

VIZMAI BELŠEVICA- 90 (1931.gada 30.maijs – 2006.gada 5.augusts, Rīga) Savas bērnības un jaunības atmiņas latviešu dzejniece, rakstniece un tulkotāja aprakstījusi autobiogrāfkajās grāmatās par meiteni Billi. Šoreiz piedāvājam iepazīties gan ar autores grāmatām bērniem, gan ar viņas tulkotajām bērnu grāmatām no angļu … uzzināt vairāk

Piedzīvojums Burtu zemē

Sveiks “Bērnu un jauniešu žūrijas 2020” dalībniek! Vai esi paspējis jau nobalsot par izlasītajām grāmatām? Vērtēšana laiks tuvojas beigām. Lai nobalsotu, anketu meklē šeit! Bet, ja Tev jāpaspēj vēl izlasīt kāda žūrijas grāmata, nāc uz sev tuvāko Rīgas Centrālās bibliotēkas … uzzināt vairāk

Konkursa “MANA PASAKA” labākie darbi

Paldies visiem, kas atsaucās RCB Imantas filiālbibliotēkas aicinājumam piedalīties pasaku konkursā! https://bibliotekaberniem.rcb.lv/2020/11/aicinam-saceret-pasakas/ Esam saņēmuši vairākas ilustrētas pasakas. PALDIES jums par fantāzijas lidojumu! Piedāvājam iepazīties ar labākajiem darbiem, kas jau izpelnījušies Atzinību. Pirmās vietas ieguvēju paziņosim 2021.gada sākumā, un solītās saldās … uzzināt vairāk

Skanīgs Ziemassvētku sveiciens

Mīļie bērni! Lieliskie vecāki! Mūsu uzticamie lasītāji! RCB Imantas filiālbibliotēkas kolektīvs ļoti ilgojas jūs satikt atkal klātienē. Cerībā uz labvēlīgāku Jauno gadu vēlam visiem sirsnīgus un gaišus Ziemassvētkus! Esam sarūpējušas īpašu sveicienu. Skaties un klausies arī  šeit! uzzināt vairāk

Sniega karalienes ziemas stāsti

RCB Imantas filiālbibliotēka sadarbībā ar pamatskolas “Rīdze” Intererešu izglītības centra zīmēšanas studiju “Brīnumotiņa” aicina svinēt Ziemassvētkus kopā ar SNIEGA KARALIENI un citiem varoņiem. Paldies “BRĪNUMOTIŅAS” audzēkņiem un skolotājai Ilzei Pomerancei par virtuālo izstādi! LAURA REKE EVELĪNA SMAGARE ADRIANA SKULTE   … uzzināt vairāk