Pasākumi: Vidzeme

Ko Tu zini par grāmatu “36 un 6 kaķi”?

“36 un 6 kaķi” ir viena no LNB Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021” grāmatām kategorijā “9+”.

Ukraiņu rakstniece Halina Vdovičenko dzimusi Lapzemē. Bērnībā, atgriežoties Ukrainā, viņa sapņoja par darbu grāmatnīcā vai bibliotēkā. Savas radošās iemaņas ikdienā Halina izmantoja rakstot dienasgrāmatas un izgudrojot spēles. Pabeigusi Ļvivas Ivana Franko vārdā nosauktās Nacionālās universitātes filoloģijas fakultāti, Vdovičenko sāka strādāt par žurnālisti. Kad izauga viņas meita un dēls, Vdovičenko pievērsās romānu un stāstu rakstīšanai. 2016. gadā Kijevā notiekošajā festivālā “Grāmatu arsenāls” “36 un 6 kaķi” saņēma balvu nominācijā “Gada jautrākā grāmata”.

36 un 6 kaķi – tieši tik ir grāmatas astaino varoņu, ne vairāk un ne mazāk. Grāmatā lasīsi par to, kā šie kaķi kādā lietainā vakarā apmetās pie Krepas kundzes pret viņas gribu. Nepiekāpīgās saimnieces sirdi pret bezmāju kaķiem atmaidzināja Baronese. Ne Krepa kundze, ne viņas krustdēls pat iedomāties nevarēja, par ko izvērtīsies 36 lielu un 6 mazu kaķu ielaušanās viņu mazajā dzīvoklī, un ka šī satikšanās būs īsts veiksmes stāsts gan kaķiem, gan cilvēkiem.

Ja grāmatu jau esi izlasījis, RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina Tevi pārbaudīt zināšanas par grāmatu 36 un 6 kaķi, atbildot uz jautājumiem un izpildot uzdevumu.

 

 

 

 

 

 

 

Jautājumi:

  1. Cik kaķu bija kopā?
  2. Kas bija Baronese?
  3. Kurš no kaķiem ēda pat burkānus un šokolādi?
  4. Kā sauca Krepa kundzes krustdēlu?
  5. Par ko stāstīja šausmu stāstus kaķi?
  6. Ko Baronese gribēja pie svaigajām renģītēm?
  7. Ar ko mērījās kaķi?
  8. Ko izpildīja Pelēcis?

Uzdevums:

  • Izdomā vārdu pieciem kaķu mazuļiem!

Atbildes sūti uz filiālbibliotēkas “Vidzeme” e-pastu: rcb.vidzeme@riga.lv

 

Valdim Rūmniekam – 70

6. oktobrī rakstniekam Valdim Rūmniekam aprit 70 gadi. Literāro darbību Rūmnieks sācis kā dramaturgs, vēlāk pievērsies galvenokārt biogrāfiskajai un vēsturiskajai prozai, taču sarakstījis arī stāstus, dzejoļus un pasakas bērniem. RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina iepazīties ar virtuālo izstādi “Valdim Rūmniekam – … uzzināt vairāk

Jaunās grāmatas bērniem filiālbibliotēkā “Vidzeme”

RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” piedāvā jaunās bērnu literatūras nodaļas grāmatas.   Sev interesējošās grāmatas vari apskatīt un pasūtīt elektroniskajā katalogā. Grāmatu nosaukumiem pievienota saite uz to.  Tukšās pils noslēpums  Stendapa karaliene Traktora Ervīna piedzīvojumi Tas, kurš draudzējas ar zvaigznēm Mans draugs Dzejolītis … uzzināt vairāk