Loading Pasākumi

« Visi tuvākie Pasākumi

  • Šis pasākums jau ir noticis.

“Laime ir lapsa” atvēršanas svētki

02/03/2019 @ 12.00 - 13.00

2. martā plkst. 14.00 ielūdzam uz Evelinas Dacjūtes un Aušras Kjudulaites grāmatas “Laime ir lapsa” atvēršanas svētkiem. Pasākums notiks RCB Bērnu literatūras nodaļā (7. stāvā).

Divas jaunas lietuvietes – rakstniece un dzejniece Evelina Dacjūte un māksliniece Aušra Kjudulaite – 2017. gadā izdeva grāmatu “Laime ir lapsa”, kura, šķiet, ir dzimusi zem laimīgas zvaigznes: milzīgi panākumi un lasītāju mīlestība Lietuvā, atzinība Boloņas starptautiskā bērnu grāmatu gadatirgus ilustratoru izstādē, diplomi vairākās citās ilustrāciju izstādēs, prestižās izdevniecības Thames & Hudson lēmums iekļaut to savā bērnu grāmatu piedāvājumā. Un – vai nav laime! – Amerikas Bibliotekāru asociācijas žūrija grāmatas angļu izdevumam tikko pielēmusi Mildredas Bačhelderes balvu, ko piešķir labākajai no citas valodas tulkotajai bērnu grāmatai. Balvas pastāvēšanas piecdesmit gadu vēsturē šī ir pirmā reize, kad to saņēmusi kāda grāmata no Baltijas valstīm.
Šī cerību cauraustā grāmata stāsta par ģimeni, laimi un draudzību. Stāsta galvenais varonis Pāvils ar vecākiem dzīvo parastā pilsētā, taču viņu māja ir neparasta – tā atrodas kokā. Kādu dienu viņš atceļā no beķerejas sadraudzējas ar gudru, šķelmīgu lapsu. Jaunā draudzene paver viņa domu apvāršņus, liek prātot, kas īsti ir laime un ko nozīmē draudzība. Asprātīgais stāsts, ko brīnišķīgi papildina košās, dinamiskās ilustrācijas, mudinās katru lasītāju padomāt, kas ir laime.

Grāmatas atvēršanas svētki notiks sadarbībā ar Jāņa Rozes apgādu.

Informācija par pasākumu

Datums:
02/03/2019
Sākums:
12.00 - 13.00
Pasākuma kategorijas:
, ,
Pasākuma filiāle: