VIESISTABA

Samīļosim savu mazo gabaliņu Latvijas!

“Saulaino dienu bibliotēka” saņēmusi vēstuli no rakstnieces Līgas Rozentāles. Gada sākumā  Līga viesojās pie mums, iepazīstinot lasītājus ar savu jauno grāmatu “Žū-žū. Miega pelēns”, toreiz mēs norunājām tikties novembrī, lai kopā svinētu Latvijas dzimšanas dienu. Covid 19 vīrusa izplatības dēļ, mūsu tikšnās ir atcelta, bet Valsts svētki 18. novembrī tiks svinēti, tikai šogad tas notiks citādi. Izlasi Līgas vēstuli un padomā, ko darīsi novembrī un kā nosvinēsi Latvijas dzimšanas dienu!

Samīļosim savu mazo gabaliņu Latvijas!

Sveiks!

Vai Tev nekad prātā nav ienākusi doma, kam tas novembris ir vajadzīgs? Tāds tumšs un pliks mēnesis – kokiem vairs lapu nav, bet sniegs ar vēl nav. Atzīšos, ka kādu brīdi es tā domāju. Novembris man šķita drūms un pelēks, auksts, slapjš un …skumīgs. Tagad? Tagad es priecājos par novembri gluži kā par ikvienu citu gada mēnesi. Kas mainījās? Man piedzima bērni. Un es atkal tos ieraudzīju – mazos un lielos novembra priekus.

Kad biju maza, es novembrī priecājos par tik daudz ko! Tas bija laiks, kad es:

• izlaizīju mīklas bļodas (mamma tumšajos vakaros bieži cepa ābolraušus);
  • makšķerēju no krāsnsaugšas kaltētas ķirbju sēkliņas un grauzu, grauzu, grauzu;
  • pustumsā ar draudzeni sēdējām uz soliņa un stāstījām viena otrai lielos noslēpumus (noslēpumi taču jāstāsta tumsiņā, tad tie kļūst patiešām noslēpumaini);
  • mēģināju ieklīst miglā kā ezītis (novembrī ir tik skaistas miglā tītas rīta pastaigas);
  • kad jutos nosalusi, sildīju kājas sinepju ūdenī, vilku mammas adītās vilnas zeķes un dzēru upeņu tēju;
  • gatavoju sveču lukturīšus no stikla burciņām par godu Lāčplēša dienai;
  • raudāju aiz saviļņojuma, kad 18. novebra koncertos skanēja Latvijas valsts himna un “Saule, Pērkons, Daugava”

Vēl es novembrī, kad vakari ļoti gari, bieži “aizceļoju” uz siltām zemēm, pasakainām karaļvalstīm, pat citām planētām, devos iepazīt bērnus, kas dzīvoja senākos laikos. Tu uzminēji – es ceļoju nevis ar kādu īpašu laika mašīnu, bet ar grāmatām.

Šogad novembris ir neparasts. Nešpetnā vīrusa dēļ ļoti daudz mums tik ierastās lietas nedrīkstam darīt, arī svētku koncerti un citi lieli pasākumi par godu Lāčplēša dienai un Latvijas dzimšanas dienai nenotiks.

Tomēr mēs joprojām varam ceļot grāmatu uzburtajās pasaulēs. Mēs joprojām varam doties miglas rītu pastaigās. Un Latvijas dzimšanas dienu nosvinēt vistuvāko cilvēku lokā. Samīļojot mammu, Tu samīļosi savu mazo gabaliņu Latvijas!

Lai Tev priecīgs novembris!

Sirsnībā, Līga

Bibliotēkā ir daudz skaistu un izzinošu grāmatu par Latviju, starp tām Līgas Rozentēles grāmata “Dāvana Latvijai”. Tajā varēsi izlasīt, kā Bērziņu ģimene gatavojas Latvijai nozīmīgu svētku svinēšanai, bet uzdevumu un radošo darbu grāmatā “Apsveic Latviju!” atradīsi daudz jauku ideju, ko darīt gatavojoties svētkiem.

Sirsnīgs paldies Līgai par vēstuli! Lai veselības, gaismiņu un prieka bagāts novembris mums visiem!

Izmanto iespēju apmeklēt bibliotēku un lasīt grāmatas!

More from VIESISTABA

Bibliotēkas grāmata, veseļojoties Bērnu slimnīcā

Sveiki, ja Tev nācies nokļūt Bērnu slimnīcā, atceries par iespēju lasīt bibliotēkas grāmatas! Rīgas Centrālās bibliotēkas ārējais apkalpošanas punkts “Saulaino dienu bibliotēka” Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā piedāvā gandrīz 6 tūkstošu lielu krājumu. Stāstījumu par bibliotēku noskaties filmiņā un nāc pie … uzzināt vairāk

Dejot pasakā!