Sameklēt grāmatu bibliotēkā

Bibliotēkā atrodas tūkstošiem dažādu izdevumu. Kā atrast vajadzīgo šajā lielajā daudzumā? Izrādās, ka tas ir ātri un viegli, jo visās bibliotēkās ir noteikta kārtība, kādā izdevumi atrodas plauktos. Tie ir tikai 3 soļi, kas jāatceras un tad – vajadzīgais izdevums būs Tev rokās.

1.solis. Dodies pie bibliotekāra. Viņš vienmēr ir bibliotēkā, lai Tev visu pastāstītu un parādītu.

2.solis. Iemācies meklēt informāciju ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ. To tu vari darīt ne tikai bibliotēkā, bet arī no mājām, ja ir interneta pieslēgums. Kā meklēt vajadzīgo izdevumu elektroniskajā katalogā, skaties šeit.

3 solis. Iepazīsti norādes bibliotēkā, seko tām. Izpēti, kur atrodas krājums bērniem, tev atbilstošā vecuma grupa, izlasi norādes uz plauktu virsmām, galiem. Izlasi, kas rakstīts uz grāmatu dalītājiem plauktā.

Bērnu nodaļā izdevumi tiek kārtoti pa vecuma grupām. Tas tiek darīts tāpēc, lai mazākie bērni dabūtu grāmatas, kuras var saprast un kuras viņiem ir interesantas, bet vecākiem bērniem – lai nebūtu jālasa mazuļu grāmatas.

Vairākās RCB filiālbibliotēkās vecuma grupām ir krāsas apzīmējumi uz grāmatas vāka:

  • tiem, kuri vēl nemācās skolā, uz grāmatas vāka ir dzeltenas krāsas uzlīme
  • sākumskolas skolēniem (1.-4. klase) uz grāmatas vāka ir zaļas krāsas uzlīme
  • pamatskolas skolēniem (5.-9.klase) uz grāmatas vāka ir oranžas krāsas uzlīme

Lai gan izdevumi ir dalīti pa vecuma grupām, tas tomēr nenozīmē, ka drīkst ņemt tikai šīs vecuma grupas grāmatas. Protams, katrs var pavisam brīvi izvēlēties jebkuru izdevumu.

Visas grāmatas bibliotēkā ir dalītas divās lielās daļās – daiļliteratūra un nozaru literatūra. Meklējot vajadzīgo grāmatu, vadies pēc kārtojuma principiem:

  • daiļliteratūra = alfabēts
  • nozaru literatūra = temati (sports, dzīvnieki, vēsture u.c.)

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *